Kışın yaz tatili yaşamak isteyenlere 7 egzotik destinasyon önerisi

Kışın harika bir deniz tatiline ne dersiniz? Kış aylarında denize girip, sahilde bronzlaşabileceğiniz dünyanın dört bir yanındaki bu 7 harika egzotik tatil destinasyonunu büyüleyici fotoğraflarıyla keşfedin!

Goa, Hindistan

Havanın kuru, güneşli ve sıcak olduğu Kasım ile Şubat, kesinlikle Goa’yı ziyaret etmek en iyi zamanlardan biri. Ama tabi üzerinizden buharlar çıkartacak, hamam gibi sıcakları seviyorsanız, bahar ya da yaz aylarını da tercih edebilirsiniz. Goa’da yapmanız gereken tek şey, düşünmeyi bırakıp tatil günlerinizi buz gibi bira eşliğinde kitap okuyarak sakince sahilde geçirmek…

Goa uçuşlarına gözatın

Goa Hindistan otellerine gözatın

Gambiya

Kışın sımsıcak bir yaz tatili geçirebileceğiniz Gambiya, hem egzotik hem de erişilebilir harika bir kaçış noktası. Başkent Banjul’a inerek Batı Afrika’ya sarhoş edici bir giriş yapabilir ya da sadece palmiyelerle çevrili altın kumlu plajlarda, güneş ışınlarını moleküllerinize kadar hissedebilirsiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi?

Gambia uçuşlarına gözatın

Gambia otellerine gözatın

Cayo Coco, Küba

Bilet fiyatları biraz yüksekçe olsa da, eğer Havana yerine tropikal bir sahilde tembellik etmeyi tercih ediyorsanız, Küba’nın orta kesimlerinde yer alan Cayo Coco tam size göre. Burada palmiye ağaçları, tertemiz turkuaz rengindeki deniz ve pudra inceliğindeki kum, size rüyalar dünyasına seyahat ettiğinizi düşündürecek.

Küba uçuşlarına gözatın

Cayo Coco, Küba otellerine gözatın

Abu Dabi, BAE

Eğer kışın yaşayacağınız egzotik deniz tatiline şehir heyecanını da katmak isterseniz, Abu Dabi sizin için doğru tercih olabilir. Eğer havuz kenarında uzanmak yorucu gelirse, kredi kartınızı yanınıza alıp şehri gezmeye başlayabilirsiniz. Sonuçta alışverişin, tüm milletler için geleneksel zaman geçirme yöntemi olduğu yadsınamaz bir gerçek. Yok ama eğer alışverişi tercih etmiyorum diyenlerdenseniz, rotanızı dünyanın en hızlı roller coaster'ına ev sahipliği yapan Ferrari World'e çevirebilirsiniz.

Abu Dabi uçuşlarına gözatın

Abu Dabi otellerine gözatın

Antigua, Antigua ve Barbuda

Karayipler'deki en iyi plajlardan birçoğu Antigua'da yer alıyor. Şöyle ki Antigua'da tam olarak 365 tanesi plaj bulunuyor. Evet, yanlış duymadınız, yılın her günü için bir şahane plaj! Hangi plajı seçerseniz seçin, bembeyaz kristal kum, masmavi deniz ve sımsıcak Antigua güneşi sizi bekliyor. Aktivite arıyorsanız, dalış ya da şnorkelli dalış, sürat teknesi, rüzgar sörfü, bisiklet ve deniz safarisi sizi bekleyen seçeneklerden bazıları...

Antigua uçuşlarına gözatın

Antigua otellerine gözatın

Barbados

Rihanna'nın memleketi Barbados, genellikle ünlü isimler ya da dünya jet sosyetesi tarafından tercih ediliyor. Barbados'un ihtişamlı mekanlarında şekil yapmak sizi kesmiyorsa, kristal berraklığındaki suları, sörfe imkan tanıyan dalgalı denizi ve enfes manzaralarıyla adanın doğu sahillerine gitmelisiniz.

Barbados uçuşlarına gözatın

Barbados otellerine gözatın

Boa Vista, Cabo Verde

24 derecenin altına asla düşmeyen hava sıcaklığı ile Cabo Verde'deki Boa Vista adası, dört mevsim güneşi arayanların "yeni Karayipler'i" olarak adlandırılıyor. Halen oldukça seçkin ve ayrıcalıklı halini koruyan adadaki otel sayısı ise bir elin parmaklarını geçmiyor. Sakin barlarında pineklemeye alternatif olarak gece yarısı Caretta Caretta kaplumbağalarının sahilde yuvalanmalarını görmek için düzenlenen turlara katılabilirsiniz.

Capo Verde uçuşlarına gözatın

Boa Vista otellerine gözatın

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

TÜRKİYE’NIN EN BEĞENİLEN MAVİ BAYRAKLI PLAJLARI

DÜNYADAN VE TÜRKİYE’DEN BUNGALOV OTELLER

DÜNYANIN EN İLGİNÇ 6 FESTİVALİ