Türkiye’nin En Beğenilen Mavi Bayraklı Plajları

Dünyada en çok mavi bayrağa sahip 4. ülke olduğumuzu biliyor muydunuz? İşte harika bir deniz tatili için öne çıkan 10 plaj! Bildiğiniz gibi üç tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemizin yüzlerce cennet koyu ve plajı var. Bunlardan kimileri el değmemiş doğalarıyla meşhurken, kimileri de Mavi Bayrak tescilli tertemiz suları, çevreye duyarlı tesisleri ve ziyaretçilerinin rahatı için sundukları donanımları ile ünlüler. Ülkemizde 350'den fazla Mavi Bayraklı plaj bulunuyor. Bunların arasından en beğenilenlerini sizin için derledik. Tatilinizi nerede yapacağınızı henüz planlamadıysanız çok güzel ipuçları bulabilirsiniz. Tatilini çoktan planlamış olanlardansanız ise, planlarınızı gözden geçirmek isteyeceksiniz!

Bodrum Yalıçiftliği - Hapimag Resort Sea Garden Bodrum, Yalıçiftlik, Türkiye

The most beautiful Sundays experienced @hapimagbodrum

Hapimag Sea Garden Resort (@hapimagbodrum) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Sekiz adet mavi bayraklı plajı bulunan beldenin Bodrum merkezine uzaklığı 19km. Bodrum yarımadasının en temiz sahilleri arasında yer alan Yalıçiftlik, yazın en sıcak günlerinde bile sizi ferahlatan esintisi ve altın sarısı, parıldayan kumlarıyla tatil için cennetten farksız. Bodrum'dan dolmuşla 20 dakikada ulaşabileceğiniz Yalıçiftlik'e, çam ormanlarının arasında kıvrılarak ilerleyen bir yol ile varılıyor. Birçok sahil işletmesi bulunan beldenin en çok öne çıkan mavi bayraklı plajı ise Sea Garden Oteli’nin iki numaralı koyunda bulunuyor. Bu muazzam plaj, 540 metre uzunluğa ve 30 metre genişliğe sahip

Bodrum uçuşlarına gözatın

Bodrum otellerine gözatın

Marmaris Hisarönü Körfezi - D-Hotel Maris Marmaris, Hisaronu, Turkey

Sparkling blue shades of Datca Peninsula captured by: @asheralisa

D-Hotel Maris (@dhotelmaris) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Marmaris’e 35 kilometre mesafedeki Tavşanbükü mevkiindeki Hisarönü Körfezi’ne hakim bu Mavi Bayraklı plaj, 450 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğinde. Otel dışından gelen ziyaretçilerden ücret alınıyor. İyice doğaya dönük birşeyler yapmak istiyorsanız, koyun karşısındaki adaya kanoyla gidip, tavşan besleyebilirsiniz!

Dalaman uçuşlarına gözatın

Marmaris otellerine gözatın

Fethiye Kalemya Koyu - Hillside Beach Club Otel Fethiye, Fethiye, Türkiye

Our efforts to protect nature prove that ‪#‎HillsideBeachClub‬ is truly Heaven on Earth. Thanks @nadya.savenkova

Hillside Beach Club (@hillsidebeachclub) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Fethiye’nin çam ormanlarıyla kaplı Kalemya Koyu’nda yer alan Hillside Beach Club’a ait plajın uzunluğu 650 metre. Sessizliği ve dinginliği ile bilinen bu plaja jet-ski alınmıyor.

Dalaman uçuşlarına gözatın

Fethiye otellerine gözatın

İzmir - Özdere - Aria Claros Beach & Spa Resort - All Inclusive 24H, Ozdere, Turkey

AriaClaros (@ariaclaros) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

İzmir’in Menderes ilçesi Özdere mahallesinde bulunan Plaj, kristal gibi incecik bir kuma sahip. Yeşillikler arasındaki plaj, denizi ve doğasıyla keyifli bir deneyim vaadediyor.

İzmir uçuşlarına gözatın

Özdere otellerine gözatın